Reklama
Reklama

40% pracowników poznańskiego lotniska może stracić pracę

archiwum

To skutki pandemii koronawirusa.

Jak już wcześniej informowaliśmy sytuacja poznańskiego lotniska jest bardzo trudna. Jak w lipcu dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" według szacunków w tym roku strata lotniska wyniesie 40 mln zł. Natomiast wynik prognozowany na 2021 rok to niemal 30 mln zł na minusie. Jednak o ostatecznym wyniku poznańskiego lotniska zadecyduje liczba pasażerów, którą dziś nie sposób przewidzieć.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Dziś Radio Poznań poinformowało, że pracę może stracić nawet 40% załogi - między innymi pracownicy Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Planowane jest zwolnienie co najmniej 20 procent załogi, a docelowo nawet 40 procent. To jest przeogromna liczba fachowców, którzy dziś pracują w porcie - potwierdza w rozmowie z radiem lider wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange.

Choć rzecznik poznańskiego lotniska oficjalnie nie potwierdza doniesień przyznaje, że "pewne działania już się rozpoczęły". Ponadto jak zaznaczają związkowcy zwolnienia skutkują zmianami - między innymi wpłynie to na bezpieczeństwo, ale też na fakt, iż na poznańskim lotniku nie będą mogły lądować największe samoloty. Może skutkować oczywiście pewnymi zagrożeniami jeżeli chodzi o bezpieczeństwo operacji - przyznaje w rozmowie z Radiem Poznań Błażej Patryn.

Na środę zapowiedziane jest spotkanie związkowców między innymi z zarządem lotniska i przedstawicielami miasta i województwa.

Zgodnie z decyzją rządu w połowie marca wstrzymane zostały międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Zamiany dotknęły również poznańskiej Ławicy. Taka sytuacja wstępnie miała potrwać nieco mniej niż dwa tygodnie, jednak trwała dużo dłużej. Loty krajowe wznowiono od 1 czerwca, a międzynarodowe od 17 czerwca. Jednak do końca czerwca na pokład samolotów mogła wejść tylko ograniczona - do 50 procent liczba pasażerów. Dziś może już podróżować w samolocie komplet pasażerów, ale teraz to pasażerowie znacznie rzadziej niż przed pandemią decydują się na wybór tego środka lokomocji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro